Barkácsolj velünk!

Készítsünk együtt kulcstartó emberkét!

Szeretettel várunk 2017. június 21-én szerdán 10.00 és 10.45 órakor!

A foglalkozás díjtalan, de regisztrációhoz kötött!

Bejelentkezni személyesen a Gyermekkönyvtárban vagy a 96/516-677-es telefonszámon lehetséges.

Helyszín: Dr. Kovács Pál Megyei Könyvtár és Közösségi Tér Gyermekkönyvtára (Győr, Herman O. u. 22.)

Gyermekíró pályázat 2017 eredményei

Gyermekkönyvtárunk 2017 tavaszán az alsós tanulóknak "Micimackó és barátai" címmel meseíró pályázatot hirdetett., A felsősöket arra buzdítottuk, hogy "Egy, csak legény van talpon a vidéken..." címmel készítsék el a Toldi IX. énekének prózai átiratát. A 47 pályamunka értékelése megtörtént, íme a helyezettek:

1-4. évfolyam:

1. helyezett: Pápai Ágnes (Bartók Béla Ének-zenei Általános Iskola)

2. helyezett: Török András (Nagyszentjánosi Hunyadi Mátyás Általános Iskola)

3. helyezett: Hegedüs Bence (Győri Ménfőcsanaki Petőfi Sándor Általános Iskola)

5.-8. évfolyam:

1. helyezett:Soporean Ana (Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont)

2. helyezett: Semsei Viktória (Bartók Béla Ének-zenei Általános Iskola)

3. helyezett: Stift Kata Terézia (II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Óvoda és Általános Iskola)

Gratulálunk a díjazottaknak, nyereményüket átvehetik személyesen a gyermekkönyvtárban!

Park-túra című alsósoknak szóló pályázati füzet eredményei

A Park-túra című alsósoknak szóló pályázati füzet értékelése megtörtént. A pályázók eredményei megtekinthetők a gyermek.gyorikonyvtar.hu oldal Tölts! menüpontja alatt vagy innen letölthető:

Eredményeikhez gratulálunk!

Alsósok hónapja

Pedagógusok figyelmébe ajánljuk!

A Dr. Kovács Pál Megyei Könyvtár és Közösségi Tér Gyermekkönyvtára (Győr, Herman Ottó u. 22.) meghirdeti az „Alsósok Hónapját”, 2016. május 2. és május 31. között minden kisdiáknak. A gyerekek bővíthetik ismereteiket a választott témakörben, melynek feldolgozása során játékos formában gyakorolhatják a könyvek és a könyvtár használatát.

Téma ajánlatunk:

1-2. osztályosoknak:

- Ismerkedj a Gyermekkönyvtárral!

- Mesék, népmesék

- Játék a betűkkel az állatok világában

- Szótekerő-könyvkereső

- Velünk élő állatok (2. osztálytól)

- Vadon élő állatok (2. osztálytól)

- Madarak és fák

3-4. osztályosoknak:

- Ismerkedj a Gyermekkönyvtárral!

- Mesék, népmesék

- Mátyás királyról

- Törökkor és Győr

- Híres emberek (a művészetek, sport, csillagászat, felfedezők, irodalom világából)

- Veszélyben a világunk (környezetvédelemről)

- Olvastad már? – Kompetenciafejlesztő könyvtári foglalkozás szövegértésből könyvajánlók segítségével

Szeretnénk, ha minél több alsós tanuló látogatna el hozzánk! Várjuk Önöket diákjaikkal együtt!

Foglalkozásokat 9.00 és 12.00 között tartunk, időtartamuk körülbelül 45 perc - 1 óra.

Kérjük jelezzék, hogy mikor szeretnének jönni az Önök által kiválasztott foglalkozásra.

Időpont egyeztetés: a 96 / 516-677-es gyermekkönyvtári telefonszámon.

Várjuk jelentkezésüket!

Gyermek- és ifjúsági könyvek szemléje 2015

Ha nem tudod eldönteni, hogy melyik könyvet is kölcsönözd ki a gyermekkönyvtár közel 25 ezres állományából, akkor a Magyar Gyermekirodalmi Intézet által összeállított listából is böngészhetsz.. A 2015-ben megjelent köteteket tartalom és korosztály szerint is kategorizálták a szemle szerkeszői. A listát elérheted a Tölts! menüpont alatt. Jó böngészést kívánunk!

Online játék Hencidától Boncidáig alsó tagozatos tanulók részére - eredmény

Gyermekkönyvtárunk által hirdetett 10 hetes Hencidától Boncidáig című online játékunk lezárult. A 10 feladványunkra sok helyes megfejtés érkezett a válaszadóktól, közülük őket jutalmaztuk ajándékcsomaggal:

Bódis Rebeka, Szigethy Lili, Kutasy Lili, Szigeti Balázs, Bognár Szabolcs, Kozák Ábel, Nagy Luca, Kása Csanád, Henzel Gábor, Váradi Luca Sára

Gratulálunk a megfejtőknek!